Mom Confessions

Featured Posts
Anonymous
It's how much???your f****** kidding me.
by Anonymous
October 7, 2012 at 11:48 PM
I went to pick up some milk tonight at Walmart cause its always the cheapest there.....4 bucks for a gallon of milk. It's even more at the other stores. 4.20,4.50 at all stores. Crazy. It was just 3.68 three days ago.
How much is milk by you?

I can't wait till we move back home our food bill will be cut in HALF. Milk is still 3 bucks there. I looked a sales flyer from where were moving and can't beleive how much cheaper food is there than here. Our food bill will be cut in half or more. We spend 500 a month for three of us. And that doesn't go far. That's with using coupons and sales flyers and meal planning. And my rule of never buying anything that's not on sale and that I don't have a coupon for. Ill only be spending about 200-250 for the same thing when we move. Can't wait. Anyway milk! How much is it by you? How much do you spend on food for how many people. I'm always curious.

Replies

  • roardiva
    October 9, 2012 at 4:20 AM
    Over $5 here in Hawaii
  • ExquisiteMomof2
    October 9, 2012 at 4:20 AM
    2 for $4 @ Albertsons.
  • lovinmyboys...
    October 9, 2012 at 9:21 AM
    Saint Paul, MN

    Quoting mama2ameira:

    whereee



    Quoting lovinmyboys...:

    $2.69

Mom Confessions

Active Posts in All Groups
More Active Posts
Featured Posts in All Groups
More Featured Posts